Jak nadchodzące wybory w USA wpłyną na ceny Bitcoinów w tym roku?

Bitcoin (BTC) Połowa przypadków z wyborami prezydenckimi w USA; czy to przypadek, czy też geniusz Satoshi’ego?

Napędzany pandemią krach na rynku w marcu nie oszczędził Bitcoin ani reszty rynku kryptońskiego, ale z perspektywy czasu można to uznać za dobrą rzecz. Katastrofa stworzyła punkt zwrotny, który później przyspieszył przyjęcie Bitcoina, ustanawiając go jako niekorumpowany atut, z uznaniem nawet czołowych krytyków, takich jak inwestor w złoto Peter Schiff.

Wcześniej w 2020 roku wielu ekspertów, w tym założyciel Fundstratu Tom Lee, zaznaczyło rok 2020 jako dobry dla Bitcoina jeszcze przed wydarzeniem Black Thursday, które znacznie spowolniło ruch na rynku. Rozmawiając z kryptońskimi ekspertami z Blockchain Economy 2020, wydarzenia w Stambule w Turcji, Lee powiedział:

„Myślę, że jest nawet szansa, że Bitcoin Evolution może zakończyć, lub dotknąć poziomu, gdzieś około 30.000 dolarów w tym roku.“

Teraz, gdy trzecie wydarzenie zmniejszające o połowę w zasadzie sprowadziło Bitcoina z powrotem na właściwe tory, wszyscy są pewni, że Bitcoin jest byczy w 2020 roku i jest to tylko kwestia czasu, ale wydaje się, że pomijają jeden ważny element; nadchodzące wybory w USA.

Bitcoin i amerykańska polityka mają historię

Bitcoin, zgodnie z uwagami Toma Lee, był najlepiej prosperującym aktywem w 2019 roku, pokonując 500 25-letni okres w S&P.

W 2016 roku, Bitcoin wzrósł do 950 dolarów, po awansie Prezydenta Trumpa, napędzany przez wysokie spekulacje, że Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe dolara. Ówczesna kryptońska społeczność miała również nadzieję, że jako biznesmen, Trump poprze Bitcoina.

Tom Lee nakreślił kilka powodów, dla których rok 2020 będzie dla Bitcoin’a bykiem. Stwierdził, że w tym roku, będzie mniejsza presja na Bitcoin, jak wiele uwagi będzie koncentrować się na polityce.

Ta przepowiednia, choć logiczna, może być teraz nieaktualna, biorąc pod uwagę obecny stan USA z powodu zamknięcia Coronavirus, polityki monetarnej i fiskalnej, a także zamieszek i protestów w całym kraju.

W kwietniu dług publiczny przekroczył 24,6 bln dolarów, a w czerwcu łączny dług wyniósł 55,9 bln dolarów, przy czym miliony małych przedsiębiorstw zostały zamknięte na stałe, nie mogąc odzyskać płynności.

Wszystkie te czynniki z pewnością wpłyną na ruch cen Bitcoina, ponieważ w Stanach Zjednoczonych jest najwięcej osób przyjmujących kryptoidy, a badanie przeprowadzone pod koniec 2019 roku wykazało, że 36,5 mln Amerykanów zainwestowało w krypto waluty.

Ponadto, Coinbase poinformował, że wzrost cen Bitcoin kupuje warte 1200 dolarów właśnie w czasie, gdy rząd wydawał kontrole stymulacyjne. W międzyczasie wiele startupów z branży kryptograficznej przygotowuje się do masowej adopcji, a produkty i usługi wydają się być skierowane do potencjalnych nabywców, o czym świadczą nadchodzące taktyki marketingu kryptograficznego.

Obecne stanowisko Trump Administration w sprawie Bitcoinów jest niekorzystne
Wbrew wcześniejszym przewidywańom dotyczącym oddalenia się od Bitcoina, prezydent Trump konsekwentnie wspominał o Bitcoinie w kluczowych momentach, zgłaszając obawy, czy zamierza uczynić z niego integralną część swojej kampanii reelelekcyjnej.

W połowie 2019 roku Trump napisał na Twitterze:

„Nie jestem fanem Bitcoina i innych krypto walut, które nie są pieniędzmi i których wartość jest bardzo zmienna i oparta na cienkim powietrzu.“

W marcu tego roku, jednak, Trump pojawił się niejasno „promować“ Bitcoin, po tym jak Rezerwa Federalna wstrzyknęła 6,2 biliona więcej do gospodarki. Ostatnia wzmianka Trumpa o Bitcoinie wydaje się zwracać jego niesmak po tym, jak podobno zacytowano go, mówiąc sekretarzowi skarbu Stevenowi Mnuchinowi, aby „poszedł za Bitcoinem“.

Tymczasem społeczność kryptońska nadal czeka na FinCEN, aby wprowadzić nowe wymagania dla krypto walut, zgodnie z lutową dyrektywą administracji Trumpa. Mnuchin powiedział:

„Chcemy mieć pewność, że technologia idzie do przodu, ale z drugiej strony, chcemy mieć pewność, że waluty kryptograficzne nie są używane jako odpowiednik starych szwajcarskich tajnych kont bankowych“.